İletişim Bilgileri

BAY PERDECİM

Güvenilir Şirket
 • Yetkili Kişi: Yaşar Kütük
 • Telefon numarası: +90 (0212) 438-80-77, Tekstil Kent Mağaza
 • +90 (0530) 139-25-28, GSM
 • +90 (0212) 438-80-78, Faks
 • MSN: yasar.kutukcu@hotmail.com
 • Skype: 0 533 217 90 53
 • Adres: Tekstil Kent A 17 Blok No: 13, Esenler, İstanbul, 34225, Türkiye

Çalışma Saatleri

Sitedeki güncellemeler
BAY PERDECİM, resim 1
 • BAY PERDECİM, resim 2
 • BAY PERDECİM, resim 3
 • BAY PERDECİM, resim 4
 • BAY PERDECİM, resim 5
 • BAY PERDECİM, resim 6
 • BAY PERDECİM, resim 7
 • BAY PERDECİM, resim 8
 • BAY PERDECİM, resim 9
 • BAY PERDECİM, resim 10

BAY PERDECİM

Bay Perdecim Perde Sistemleri her model tül perdeyi zevkinize uygun olarak tasarlar ve mekanınıza fark katar.
sipariş alınır, 3 gün
10 TL
Satın Al
Ödeme ve Teslimat Şartları Çalışma Saatleri
İletişim Bilgileri
 • Yetkili Kişi: Yaşar Kütük
 • Telefon numarası: +90 (0212) 438-80-77, Tekstil Kent Mağaza
 • +90 (0530) 139-25-28, GSM
 • +90 (0212) 438-80-78, Faks
 • MSN: yasar.kutukcu@hotmail.com
 • Skype: 0 533 217 90 53
 • Adres: Tekstil Kent A 17 Blok No: 13, Esenler, İstanbul, 34225, Türkiye
Ürün ile ilgili detaylı bilgi

Perdelik kumaşlar ve tüller çok çeşitli olup mekana göre cins ve özelliklerde uygulanmaktadır. Son yıllarda perde modeli olarak katlamalı perdeler çok revaçta olup kat kat duruşuyla ev ve ofislere farklı bir hava vermektedir. Tül perde tasarımları ve dikişi Grek tül Pullu, Fransız danteli, Organze, ipek, polyester, şifon gibi birçok tül grupları kullanılarak dikilir. Kullanım amaçları, perde kapalı iken, gün ışığından faydalanmak, mahremiyetin korunması ve dışarının görünmesini sağlamaktır. Bir bakıma bunlar işlevsel yönleridir. Tek başına yada mekanizma eklentisi ile düşünce sınırlarına bağlı olarak, birçok tasarım yapılabilir. Genelde tül enleri ~280 – 300 cm arasındadır. Tül cinsine göre 30 derecede hassas yıkama ile temizlikleri yapılabilir.

Dantel Tül, Grek Tül, Koordineli Tül, Jakar Örme Tül, Fransız Danteli, Aplik Tül, Markuzet Tül, Vual Tül, Keten Tül, Tafta, Kadife, Polyester, Polyester Likra, Akrilik, Pamuk Akrilik, Şönil Fon Perdelik, Polyester Viskon, Pamuk, Keten, Viskon Keten, Viskon Keten Licra, Straygarn, yün Poplin Gabardin , Twist Gabardin, Canvas, Ribbs, Ribbstop, Corduroy, Satın Herrindbon, Fantasy Cotton Pes mix, Polyester Viskon Licra, Pamuk Polyester, Cotton Elasten Denim, Kadife, Keten Linen, Jarse,

ODALARA GÖRE PERDE DEKORASYONU Misafir odamız için tül perde düşündüğümüzde ise uygun dikiş şekilleriyle dikilmiş mekana uyumlu bir tül perde ve güneşlik perde tercihiyle odayı sade ve şık olarak tamamlayabiliriz. Odamızın pencere yapısına göre tavan yada duvara uygulayabiliriz.

Yatak odası perdeleri Yatak odaları için kişiye göre değişik perde çeşitleri kullanılabilir. Yaşadığımız bu alanlarda yatak odasının tarzına göre perdeleri şu şekilde ayırabiliriz.

Klasik yatak odasına sahipseniz organze veya ipekten bol pilili bir tül perde kullanabiliriz. Bunun kenarlarında genel görünümü bütünleyici tafta, ipek veya kadife kumaşlardan fon perdeler kullanabiliriz. Farbala yada drape ise işin daha süsleyici kısmını arttırmamızı sağlayacaktır.

Tül perde arkasında ise örtücülüğü sağlayıcı stor perde tercih edebiliriz. Gün ışığından rahatsız oluyorsak karartma özelliğine sahip kumaş da düşünebiliriz. Perde aksesuarları olarak pirinç, sarı metal çeşitlerini kullanmalıyız.

Modern yatak odasına sahipseniz doğrudan seçilecek kumaşın desenleriyle istediğimiz modernliği elde edebiliriz. Serbest pilili tüller ve kapatır kenar perdeleri kullanılabiliriz. Perde aksesuarları olarak krom, mat nikel metal çeşitlerini seçebiliriz. Yatak odalarında perdelik kumaşlardan yapılacak yatak örtüleri odayı bir bütünlük içerisinde daha şık hale getirecektir.

Genç ve çocuk odası perdeleri Genç ve çocuk odaları için özellikle mor, lila, kırmızı, fuşya gibi renkli tüllerden dikilmiş perdeler veya ekoseli kumaşlardan dikilmiş katlamalı perdeler bu mekanlar için düşünülebilecek tercihler arasında olabilir. Genç odalarında perde kullanımında yer sıkıntımız var ise sadece desenli stor perde ile de odamızı güzelleştirebiliriz.

Bebek odası perdeleri Bebek odaları için Luxaflex kataloğunda yer alan Dustblock (Toz Durdurucu) kumaştan stor perde kullanabilirsiniz. Bu kumaşın sayesinde kir ve tozun kumaşa nüfuzu engellendiği için perdenin temizliği kolaylıkla yapılabilir. Bebek odalarında bebeğin gün ışığından etkilenmemesi için blackout (karartma) kumaştan yapılmış stor perde de kullanabiliriz.

Salon perdeleri Klasik mobilya ve aksesuarların bulunduğu bir salonda tül olarak organze ve ipek tül kullanılabiliriz. Bol büzgü ile dikilmiş güzel bir organze tül, yanlarına astarlı ve miflonlu dikilmiş jakar bir kumaş, yine aynı havada o güzelliğe sahip özel bir drape veya farbala düşünülebilir.

Mekanizmalı perde sistemi kullanılmak istendiğinde tülden doğal (plise) katlamalı perde tercih edilebilir. Tül perdelerin kenarlarına tafta, ipek kumaşlardan pano perdeler düşünebiliriz. Bu perdelere işlemeli bordür, saçak yada boncuklarla hareket kazandırabiliriz.

Pano kumaşlarımızın enlerini daha geniş yaparak ve boylarında ise yere oturtarak genel görünümünü zenginleştirebiliriz.Mekanımızın tavanı yüksek ise yada perde raylarını gizleyici perdelik (kartonpiyer vb.) yok ise duvardan ahşap rustik yada pirinç perde boruları kullanabiliriz. Bunun beraberinde çeşitli tekstil perde bağları, metal perde kolları kullanarak bütünlük sağlanabilir.

Modern mobilyaların bulunduğu bir salonda keten tülden hazırlamış katlamalı perde veya panel perdeler kullanılabilir.Mekanımızın tavanı yüksek ise yada perdelik (kartonpiyer vb.) yok ise duvar uygulamaları için metal perde boruları, çelik gerdirme sistemleri kullanabiliriz.

Modern tarz iç mekanların vazgeçilmezi çelik gergi sistemiyle yapılan perde modelleridir. Tül veya kumaşlar perde mandallarıyla tel üzerine asılır. Bu sistemlerde bir çok farklı perde mandalları kullanma şansı mevcuttur.

Oturma odası perdeleri Mekanda aksesuarlar yoğunsa katlamalı perde uygun olabilir. Burada katlamalı perde yalın ve şık bir hava katar, aksesuarlarınız ile bir bütünlük sağlar. Fon kullanıp kullanmamak ise seçeceğiniz tarzla direk olarak doğru orantıda olacaktır.

İkinci bir alternatifte ise oda aksesuar olarak kısıtlı ise perdelerinizin etekleri yerlere kadar dikilmiş, bol büzgülü ve renkli kumaşlardan fon perdeler tercih edilebilir.

Çalışma odası perdesi perdeleri Evimizin çalışma odası kısmında ahşap jaluzi kullanabiliriz. Ortama katacağı sıcaklık ve ofis ortamı yaratması onu birinci tercih yapabilir. İşlevselliği ve perdenin toz alınarak kolaylıkla temizliğinin yapılabilmesi diğer bir tercih sebebimiz olabilir. Odanın yada pencerenin genişliğine göre 25mm 50mm bant genişliğindeki jaluzileri seçebiliriz.

Banyo perdeleri Islak mekanlar için su ve buhardan etkilenmeyecek PVC Dikey perde veya Alüminyum jaluzi perde kullanabiliriz.Banyo camlarında perde doğrama üzerine veya içine monte edilebilir.

Mutfak perdeleri Mutfaklarımızda dolaplarımıza uyum sağlayacak ahşap storlar jüt storlar yada kumaş storlar kullanabiliriz. Bunların dışında temizliği kolay yıkanabilir perde düşündüğümüzde ise tül katlamalı perdeler yada işlevsellik ön plana çıktığında, kapı ve pencere doğramalarına uygulanacak briz çubuklu kumaş perdeler kullanabiliriz. Bu tür uygulamalarda perde hareketli kanatlarla birlikte çalıştığı için bize kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

Yukarıda yer alan yazının tüm hakları BAY PERDECİM PERDE SİSTEMLERİ Firması tarafından korunmaktadır. İzinli veya izinsiz kullanılamaz.

İNTERNET SİTELERİMİZ

www.bayperdecim.com

www.byperde.com

SALON PERDESİ SARAY MODEL

Sipariş bilgileri
 • Fiyat: 10 TL
Ticiz.com'un rehber kategorisi: İstanbul'daki Nikah şekerleri
Oluşturma tarihi: 17.12.2017 14:16
Düzenleme tarihi: 10.01.2019 21:37